how to write an essay personal statement https://dmoj.ca/user/kathybowing how to write an essay discussing a statement
how to write an essay cambridge https://ztickets.es/en/events/definition-of-applied-behavior-analysis how to write cv for translation job
how to write an essay for english https://tree.taiga.io/project/kathybowing-bibliography-lists-1/wiki/home how to write english in beautiful handwriting
how to write a discussion essay structure https://community.betterstudio.com/supports/users/kathybowing/ how to write cv with no work experience
how to write an essay about yourself https://canvas.mooc.upc.edu/eportfolios/1506/Home/Welcome how to write a letter ks1

[vc_row][vc_column][vc_column_text]نوروز به عنوان یک سنت، تاریخی هزاران ساله دارد که خواستگاه آن جایی در نیمه شرقیِ کر‌ه‌ی خاک است. این سنتِ منحصر به فرد که تا همین چندی پیش توسط ده‌ها قوم و ملت، بزرگ داشته می‌شد امروز سازمان ملل متحد و بسیاری از کشورهای جهان، بسیار دورتر از جغرافیای تولدش، به رسمیت شناخته و جزء میراث فرهنگی جامعه بشری به حساب می‌آورند.

از نگاهی دیگر فلسفه این سنت باستانی نه در قالبِ زمان می‌گنجد و نه در حصارِ مکان: نوروز جشن است و زندگی است؛ نوروز جشنِ زندگی است،نوروز نو شدن است، هر سال، هر ماه، هر روز و هر لحظه.

نوروز طبیعت، جشنِ طبیعت، جشن احترام به طبیعت است. نوروز همراهی و هم‌آوازی با طبیعت است.

اما چرا امروز این نگاه و تفکر انسانی مهم می‌شود؟

ترس از جنگ و جنگ به عنوان تاریکترین نماد جهل بشر است، بر گستره‌ای بزرگ، بویژه در زادگاه نوروز سایه انداخته است.

شیوه نگرش و روش مسط زندگی ما در غفلت بزرگ انسان از احترام  به طبیعت، مبنای حیاتِ آدمی، هر روز بیش از پیش زمین، آب و هوای سالم را نابود می‌کند.

پیشرفت افسارگسیخته تکنولوژی نیز به گونه‌ای روزافزون انسان را از طبیعتِ جمعیِ‌‌اش دور، و روزبه‌روز فردگرا‌تر کرده است.

در این میان بنیاد نوروززمین برآن است تا فارغ از جهت‌گیری سیاسی و مذهبی و ایدئولوژیکی، با تکیه بر اشتراکات مردمان منطقه‌ای که سنت نوروز در آن ریشه دارد، از غرب  چین تا شرق آفریقا، بر نیاز به همراهی نوع انسان و احترام به طبیعت تاکید کند.

بنیاد نوروززمین، در تئوری یا عمل، در پی ایجاد هویتی جدید نیست بلکه خود را پاره‌ای از پیکرِ جامعه‌ی انسانی و تلاشی در جهتِ رشد این جامعه به سوی دنیایی بدون مرز می‌بیند.

بنیاد نوروززمین بر این باور است که می‌توان بر جنگ، و نابودی طبیعت پیروز شد. و اعتقاد راسخ  دارد که این امر نه تنها ناممکن نیست بلکه تنها راه پیشگیری از سقوط نهایی در جهنم دست‌ساختِ خودِ ما است.

بنیاد نوروززمین به جهانی «با هم/برای هم» باور دارد که بر زمینه‌ای از دوستی انسان با انسان، احترام و عشق به طبیعت، همزیستی صلح‌آمیز و احترام به شأن و منزلت انسان بنا شده است و در راه تحقق آن تلاش می‌کند.

کتابخانه و مرکز فرهنگی نوروززمین بر پایه‌های فکری بالا استوار شده و تلاش می‌کند، با کمک افراد دلسوز که دغدغه‌هایی مشترک دارند مکانی برای همزیستی و همکاری احتماعی، فرهنگی، هنری و آموزشی بشود.

تمامی تلاش‌های بنیاد کتابخانه نوروززمین باید به طور فعال درجهت باهمستان‌سازی Community Building باشد.

امکانات نوروززمین در اختیار همکاران بنیاد و همچنین فعالان فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرمان است تا با تلاش‌های خود مسیر نزدیکی بیشتر اعضای باهمستان را هموار کرده، از پتانسیل‌های جامعه بهره بگیرد، خودش رشد کند و سبب رشد همگرایی و تعالی در جامعه بشود. این مهم تنها و تنها از طریق ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و هنریِ مورد نیاز باهمستان صورت می‌گیرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]